Poplatky za obchodování Forexu

Poplatky

Mohou mít více forem. Mohou být započítány do spreadu, kterýbroker rozšíří, či mohou být ve formě fixní provize dle objemu obchodu. Je potřeba dávat si pozor i na tzv. skryté poplatky, které se neprojeví přímo v obchodování, ale jsou nedílnou součástí existence Vašeho účtu u daného brokera, tedy například poplatek za výběry, platformu, data atd.

Druhy poplatků:

a) Poplatek ve formě spreadu. Broker, u kterého obchodujete v tomto případě rozšíří spread, který je určen trhem a cokoli o co je tento spread širší je ziskem daného brokera. Pokud je tedy tržní spread například 0,5 pips a Vy u svého brokera vidíte 2 pips, je jasné kolik na každém obchodu broker obdrží. Je dobré býti ostražitý při obchodování u brokera, který své poplatky zahrnuje do rozšířeného spreadu, jelikož nikdy nevíte jak moc tento spread v jaké situaci byl rozšířen.

b) Poplatek ve formě fixní provize. V tomto případě broker přeposílá Vaše příkazy na trh bez změny kotace a Váš příkaz se zobchoduje za spread, který je určen likviditou na trhu. Broker si pak účtuje fixní poplatek jehož výši si většinou můžete dopředu vypočítat a víte kolik zaplatíte.

c) Skryté poplatky. Musíme si vypočítat kolik měsíčně na takových poplatcích zaplatíme, Tuto částku poté vydělíme počtem obchodů/objemem, abychom zjistili výslednou hodnotu poplatků brokera pro porovnání s konkurencí.

Vždy je samozřejmě dobré vědět kolik zaplatíte za daný obchod.

poplatky