Pin bar – TA

Pin bar

V tomto článku si povíme o tom co to jsou pin bary a jak je možné je využít pro naše obchodování.

 

Co to je pin bar?

Je to druh svíčky, která je charakteristická malým tělem a dlouhým knotem. Znamená to, že cena za daný časový úsek vyzkoušela cenové úrovně o mnoho vzdálenější než, kde nakonec skončila.

Ukázka:

Pin bar

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Co nám pin bar značí?

Většinou značí to, že cena se dostala k nějaké cenové úrovni, kde byl velký zájem protistrany, která začala rychle nakupovat/prodávat a cena se tedy velmi rychle vrátila zpět. Značí nám to tedy, že nějaká cenová úroveň je buď trhem odmítána a nebo naopak velmi lákavá.

Jak lze pin bar využít?

Jelikož můžeme usuzovat, že na cenové úrovni, kde se tvoří pin bary je velký zájem, je pravděpodobné, že trh se bude snažit dostat ještě výše/níže než nad tuto úroveň. Proto půjdeme ve směru pin baru, jelikož pin bar většinou začíná momentum nějakého pohybu. Jak velký pohyb to může být je většinou dáno jeho velikostí a jeho důležitostí.

Obecně platí, že čím je pin bar větší a na vyšším timeframu, tím je důležitější. K tomu se přidává faktor toho, jaká cena byla odmítnuta. Pokud tímto způsobem byla odmítnuta například úroveň po dosažení nového high/low, bude se jednat o mnohem důležitější signál, který může mít mnohem větší a delší účinky.

Přejeme mnoho úspěchů!