Objemy obchodů a volatilita

Objemy transakcí se během dne mění aneb kdy obchodovat jakou měnu?

Není třeba se ptát jenom co obchodovat, ale také, kdy to obchodovat. Chování ceny, volatilita a obchodované objemy se mohou lišit pro různé instrumenty v různou periodu dne.

Naštěstí není nijak složité si odvodit, kdy bude jaká měna nejaktivnější. Většinou je měna nejaktivnější v periodě, kdy je otevřen její domácký trh nebo trh na daném kontinentu.

Tedy například EUR,GBP je nejaktivnější, když je otevřena Londýnská burza. USD, když je otevřena burza v USA a JPY, když je otevřena burza v Tokyu.

Pojmem nejaktivnější rozumíme, že se obchodují největší objemy, které doprovází zvýšená volatilita a tedy nejširší rozpětí pohybu ceny (největší rozdíl mezi low a high za seanci).

Pokud jste intradenní obchodník, možná nebude špatné zapřemýšlet nad tím, jaká měna Vám vyhovuje nejvíce a poté ji obchodovat v její nejaktivnější periodě a vytěžit co nejvíce obchodních příležitostí.

Průměrné rozpětí ceny v pipech:

Objemy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Z tabulky můžeme přehledně vidět v zelených číslech nadprůměrné hodnoty různých párů v různých intervalech a naopak ty podprůměrné v číslech červených.

Pokud tedy chceme obchodovat například EUR/USD, budeme se snažit si náš čas vymezit při evropské seanci. Pokud si zvolíme jiný pár jako třeba USD/JPY, budeme se snažit pár obchodovat při asijské seanci.

Někdy jsou průměrné rozdíly zanedbatelné. Jindy, ale mohou být velmi rozdílné. Porovnejte sami.

Přejeme Vám mnoho úspěchů!